Premijer liga BiH za rukometaše: Bosna – Iskra 35:29
RK Bosna Visoko slavio je na domaćem parketu pobjedu protiv bugojanske Iskre rezultatom 35:29 u drugom kolu rukometne Premijer lige BiH.
Bosna je bila bolji tim kroz praktično cijeli meč, a na poluvremenu je vodila rezultatom 18:16.
Do kraja meča dodatno je podigla svoj nivo igre i zasluženo je upisala ova tri boda.
Najbolji igrač susreta bio je Edin Klis u redovima Iskre, sa 12 pogodaka.
Važno je napomenuti da je u Visoko stigao i veliki broj navijača Iskre, koji su fer i korektno bodrili svoj klub i bili dodatni igrač.
Bosna sada ima četiri boda, dok Iskra ima tri boda iz prvog meča sa Leotarom.
Rezultati 2. kola:
DAN | SAT | DOMAĆIN | GOST | REZ | ||
29.09. | 17:00 | Drina | – | Gračanica | – : – | |
28.09. | 20:00 | RK Sloboda | – | Goražde | 37 : 21 | |
28.09. | 19:30 | Sloga GV | – | Sloga Doboj | 29 : 29 | |
28.09. | 19:00 | Izviđač | – | Maglaj | 34 : 27 | |
28.09. | 19:00 | Leotar | – | Vogošća | 23 : 19 | |
28.09. | 19:00 | Slavija | – | Konjuh | 25 : 21 | |
28.09. | 19:00 | Bosna Visoko | – | Iskra | 35 : 29 | |
28.09. | 17:00 | Borac | – | Lokomotiva | 33 : 26 |
Tabela:
# | KLUB | U | P | N | I | B | |
1. | RK Borac Banja Luka | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | |
2. | RK Izviđač | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | |
3. | RK Bosna Visoko | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | |
4. | RK Slavija | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | |
5. | RK Sloga Gornji Vakuf | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | |
6. | RK Gračanica (-1) | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | |
7. | RK Sloboda Tuzla | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
8. | RK Maglaj | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
9. | RK Leotar | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
10. | RK Iskra | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
11. | RK Sloga Doboj | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | |
12. | RK Vogošća Poljine Hills | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | |
13. | RK Lokomotiva Brčko | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | |
14. | RK Konjuh Živinice | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | |
15. | RK Drina (-1) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
16. | RK Goražde | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 |
Raspored 3. kola:
DAN | SAT | DOMAĆIN | GOST | REZ | ||
05.10. | 19:00 | Lokomotiva | – | RK Sloboda | – : – | |
05.10. | 19:00 | Iskra | – | Borac | – : – | |
05.10. | 19:00 | Konjuh | – | Leotar | – : – | |
05.10. | 19:00 | Vogošća | – | Bosna Visoko | – : – | |
05.10. | 19:00 | Maglaj | – | Sloga GV | – : – | |
05.10. | 19:00 | Goražde | – | Drina | – : – | |
05.10. | 19:00 | Gračanica | – | Izviđač | – : – | |
05.10. | 19:00 | Sloga Doboj | – | Slavija | – : – |