Učenici snimili film o Jevrejskom groblju
Povodom obilježavanja Međunarodnog dana muzeja učenici Mješovite srednje tehničke škole: Nikolić Zdenka, Duvnjak Zejneba, Šule Jasmina, Kesten Abdulah, Pašanović Midhat, Goran Mediha, Kesten Sadin, Bobić Dinno, Đulabić Aldin i Hopić Edin su u pod mentorstvom profesorice Selme Rustempašić i u saradnji sa Zavičajnim muzejom Travnik snimili kratki dokumentarni film pod nazivom „Šta je nama Jevrejsko groblje“.
U posljednje dvije godine Zavičajni muzej Travnik u saradnji s Općinom Travnik vodi kontinuiranu brigu na održavanju i čišćenju groblje. Obzirom da se radi o raritetnom memorijalnom spomeničkom kompleksu Muzej je pokrenuo peticiju za proglašenje groblja nacionalnim spomenikom Bosne i Hercegovine.
Svi natpisi koji su pronađeni na spomenicima bit će dešifrirani i prevedeni u procesu proglašenja Jevrejskog groblja u Travniku nacionalnim spomenikom BiH.
https://www.youtube.com/watch?v=BiSwtstja7w&feature=share


