Treći dan Bijenala
„PEKEL NA ZEMLI“ (Denis Peričić) ispitna je predstava Filipa Eldana, Nikše Eldana i Nine Pavlekovića, studenata Umjetničke akademije Osijek, koji su, koristeći vlastito tijelo kao lutku, pokazali izvrsno umijeće i talenat, i fantastično otpočeli treći dan VII Bugojanskog lutkarskog bijenala. Antonia Šašo, autorica teksta za predstavu „PRVI GRIJEH“, vlastite ispitne predstave u kojoj i glumi, takođe je studentica osiječke Akademije, i slijedeći izvrsnost kolega, oduševila je publiku minimalističkim prikazom univerzuma na sceni ispričavši priču iz Biblije na inovativan i zanimljiv način. Mentorice na predstavama su Ljudmila Fedorova i Tamara Kučinović, sa saradnicom na kolegiju Riom Trdin.
Odigrana je i treća predstava takmičarskog programa, „CAREV SLAVUJ“ (Igor Bojović), koju je režirao Dragoslav Todorović, a izveo glumački ansambl Pozorišta lutaka Pinokio iz Zemuna (Željka Mandić, Zorana Milošaković Tasić, Zoran Todorović, Milan Simić, Goran Popović).
Scensko čitanje teksta „MRAK ČUDAK“ Feride Duraković, koja je i gošća Festivala, održano je u večernjim satima u saradnji sa studentima osiječke Akademije i Akademije iz Sarajeva.
U četvrtak, 26. septembra, u 11:00 u Maloj sali Kulturno sportskog centra igrat će predstava „CRVENKAPA“ koju je režirao Goran Bulajić, a izvode Kristina Stevović i Petar Burić. Predstava dolazi iz Crne Gore i nastala je kao koprodukcija Fondacije „Ćano Koprivica“ i Nikšićkog lutkarskog pozorišta „Šćućkin“ i četvrta je predstava u okviru takmičarskog dijela programa.
„TUŽNI PRINC“ (Predrag Bjelošević) je predstava Dječijeg pozorišta Republike Srpske, Banja Luka, rediteljice Biserke Kolevske i biće izvedena u Pozorišnoj sali KSC-a u 16:00.
Gornji Vakuf / Uskoplje će biti domaćin jednoj od predstava Bijenala, „ODKAMENA PRIČA“ (Ljubica Ostojić) koju će izvesti Studio lutkarstva Sarajevo u režiji Dubravke Zrnčić Kulenović. Predstava igra u Domu kulture u 11:00.
