Predpioniri Iskre od ove sezone imat će i ligaško takmičenje
Naša ekipa danas je posjetila trening najmlađih selekcija NK Iskra koji svoje treninge obavljaju na pomoćnom terenu stadiona Jaklić. Dječake godište 2000/2001.g.(predpioniri) od ove sezone vodit će Mesud Duraković Meka, a ovi dječaci također od ove sezone prvi put imati će i i ligaško takmičenje. Treninzi su četiri puta sedmično u 09:00 sati, a poslijepodne treninge imaju mlađi članovi 2002/2003.g. u 18:00 sati. Škola NK Iskra i dalje vrši upis članova, a svi zainteresovani mogu doći na treninge i izvršiti upis.
– Imamo oko 40 članova koji treniraju redovno i ova liga SBK u kojoj će nastupati će im biti prvo takvo iskustvo. Imati tu dosta posla jer svi će htjeti igrati ali to se samo posloži. Stalno dobijamo nove članove i vidi se da djeca žele trenirati i raditi. Što je najvažnije ima dosta kvalitetne djece i uz dobar rad može se izroditi veoma dobar fudbaler, istakao je za naš portal Mesud Duraković.
– Nastupam na poziciji napadača, a treniram več četiri godine. U prošloj sezoni nismo imali ligu ali odigrali smo dosta prijateljskih utakmica gdje sam postigao par golova. Zadovoljan sam treninzima samo malo teren nije dobar ali opet dajemo sve od sebe, rekao je Elvir Duraković, član predpionira NK Iskra Bugojno.


[nggallery id=103]
(bug.ba)
