DP Eko Art cjelodnevnim programom obilježava “Noć teatra 2023”
Evropska manifestacija Noć teatra, koja se tradicionalno održava treće subote u novembru, i ove godine će po deveti put biti obilježena u BiH. Naša zemlja se time uključuje u ovaj veliki događaj u kojem se, teatri i kulturne ustanove udružuju u veliku evropsku porodicu i slave teatar i scenu kao mjesto dijaloga, susreta, druženja i novih spoznaja.
Bugojno je jedan od 15 gradova u BiH u kojima će se Noć teatra obilježiti sa preko 28 programa. Bugojno ove godine na ovoj manifestaciji predstavlja Dječije pozorište Eko Art sa četiri programa:
Dvije radionice o različitim dramskim tehnikama i njihovoj primjeni u teatru i van njega: “Kocke pričalice” i “Escape room u teatru”
Osim toga, DP Eko Art će izvesti prvu reprizu nove interaktivne predstave “iza ekRANA”, koja propituje razlike i granice između naših stvarnih i virtuelnih svjetova.
Već tradicionalno, DP Eko Art se posebno angažuje u zajednici povodom 25.11. – Međunarodnog dana borbe protiv rodno zasnovanog nasilja i obilježava početak kampanje “16 dana aktivizma”, te će ova Noć teatra završiti scenskim čitanjem autorskog teksta DP Eko Art “16 nijansi košmara”, u kojoj će, osim Omladinske scene Eko Art, učestvovati i mladi iz Banjaluke, Konjica i Bugojna koji u Bugojnu od 13.11. vrijedno rade i sudjeluju na dramskim radionicama.
Tako su djeca i mladi još jednom Bugojno pretvorili u sam centar kulturnih dešavanja.




