Pet kandidata u utrci za načelnika Bugojna: Građani donose odluku 6. oktobra
Lokalni izbori u Bosni i Hercegovini bit će održani za tri mjeseca, a za funkciju načelnika Bugojna kandidaturu su predale četiri političke stranke i jedan nezavisni kandidat.
Iako još uvijek neke stranke nisu zvanično predstavile svoje kandidate, situacija na političkoj sceni u Bugojnu se zakuhava.
Za funkciju načelnika Bugojno ispred SDA nezvanično se spominje ime Mirze Idrizovića, ali OO SDA Bugojno još uvijek nije zvanično potvrdio tu informaciju.
HDZ na lokalne izbore za funkciju načelnika Bugojna predložit će Luciju Pavlović, dok će ispred koalicije Trojke koju čine SDP BiH, Narod i Pravda i Naša stranka biti Edin Mašić. Kandidat Stranke za BiH za načelnika Bugojna nezvanično bi trebao biti Namir Haračić.
Davor Ivoš na lokalne izbore u oktobru izaći će kao nezavisni kandidat.
Bugojanci će na predstojećim lokalnim izborima imati širok spektar kandidata za koje će moći dati svoj glas. Zvanična predizborna kampanja za Lokalne izbore počinje mjesec dana ranije, 6. septembra 2024. godine.


